SSS

Merak Edilenler

En çok merak edilen ve en sık sorulan soru ve cevapları bir araya getirdik

 

Golf Dondurma olarak Türkiye üzerinde iki fabrikamız vardır. Bursa Akçalar ve Kahramanmaraş Kılıklı’da olmak üzere toplam iki fabrikada üretim gerçekleşmektedir.

Türkiye’de satışa sunduğumuz Golf Dondurma ürünlerinin tamamı yerel olarak üretilmektedir. Yirmi beş yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Golf Dondurma piyasaya sunduğu yeni ürün ve kategorilerle Türk gıda sektörüne ve ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Golf markalı iç piyasa ürünlerimizde külahlı ürünler için -18 C’de 540 gün raf ömrü, diğer ürünler için ise yine -18 C’de 1095 gün raf ömrü mevcut.
Golf Royal Gourmet Sorbe Keyfi (Bodrum Mandalinası, Karadut, Lamas Limonu) V-Label Sertifikası ile vegan ürün statüsüne sahiptir.
Golf Royal Gourmet Sorbe Keyfi (Bodrum Mandalinası, Karadut, Lamas Limonu) glutensizdir. Diğer tüm ürünler için çapraz bulaşı sebebiyle “gluten içerebilir” ifadesini görebilirsiniz.
Türkiye çapında satılan tüm Golf Dondurma, Helal tüketime uygundur. Golf markalarımızı üreten hem Bursa hem de Kahramanmaraş fabrikalarımız Helal sertifikasına sahiptir." metnini "Türkiye çapında satılan tüm ürünlerimiz Helal tüketime uygundur. Golf markalarımızı üreten hem Bursa hem de Kahramanmaraş fabrikalarımız Helal sertifikasına sahiptir.

Hijyenik koşullarda üretilmiş dondurmanın boğazda ağrı, ateşlenme vb. sorunlara yol açması mümkün değil. Uzmanlara göre, dondurmanın boğazınızda tahribat yapması için ancak ağız içi ortamının da sıfır derecenin altında olmasıyla mümkün. Ağzınıza aldığınız dondurmanın sıcaklığı anında 4,8 derece yükselir.

Dondurma hem başlı başına tatlı olarak hem de tatlıların yanında yılın her mevsiminde tüketilen bir yiyecektir. Kişi başı yıllık dondurma tüketiminin en yüksek olduğu ikinci ülke ABD’den sonra İsveç’tir. Kişi başına tüketimin yılda 16 litre olduğu İsveç’te en sıcak ay olan Ağustos’ta bile sıcaklık ortalaması 22 dereceyi geçmiyor. (2016, GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI) Dondurma yaz kış yenen sağlıklı ve lezzetli bir yiyecektir.